Specjalne wydanie Lambda Cafe

W środę, 15.06 o godz. 19 odbyło się ważne spotkanie w Stowarzyszeniu Lambda Warszawa, ul. Hoża 50/40.Warning: imagecreatefromjpeg(../im/5/55.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /fix/foto.php on line 96

Warning: imagesx() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /fix/foto.php on line 97
Lambda Warszawa, 15.06.05

Spotkanie wzbudziło kontrowersje w środowisku LGBT, ponieważ organizatorzy zaplanowali spotkanie m.in. z rodzicami.
Była to niecodzienna propozycja, ale na szczęście przyjęta została z zainteresowaniem i w stowarzyszeniu pojawiło się kilkoro rodziców.
Miejmy nadzieję, że to ich nieostatni krok w stronę nawiązania dialogu ze swymi dziećmi.
Ułatwieniem komunikacji z pewnością może być rozmowa wokół nowej książki na rynku Agaty Engel-Bernatowicz i Aleksandry Kamińskiej.
Jak wyglądał Twój coming out? Czy było ci ciężko? Czy to jedno z tych wydarzeń, których nigdy się nie zapomina? Ile miałaś/eś wtedy lat? Czy było warto? A może jeszcze nie dokonałeś coming outu?
To były pytania, na które autorki starały się pomóc znaleźć odpowiedź. Powstała krótka dyskusja, która tylko zaostrzyła zainteresowanie następnymi spotkaniami.
Z różnych powodów będą one możliwe dopiero jesienią. Serdecznie zapraszamy już dziś, jak również do korespondencji: agata@comingout.pl, aleksandra@comingout.pl.


Gościem specjalnym była Prof. Maria Szyszkowska, kandydatka do Pokojowej Nagrody Nobla, kandydatka na urząd Prezydenta RP! Jej wieloletni upór w walce o prawa dla osób homoseksualnych, zaangażowanie w utrzymanie prawnych zapisów dla legalizacji jednopłciowych związków nie wywołuje zdziwienia ogromną ilością zainteresowanych Jej poglądami. Pani Profesor była otoczona wianuszkiem serdecznych i życzliwych Jej osób.
Jesteśmy pełni nadziei, że Prof. Maria Szyszkowska zostanie wybrana na urząd Prezydenta RP!
Fakt ten będzie gwarancją zapewnienia swobód obywatelskich i kształtowania postaw tolerancji dla szerokiego wachlarzu różnorodności w społeczeństwie.

Po spotkaniu odbył się występ DK Warsaw Boys, wzbudzając powszechne zainteresowanie i podziw, a na przekąski zaprosił wszystkich zebranych warszawski klub Rasko! Serdecznie wszystkim dziękujemy.


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!