10 maja. Konferencja prasowa.

10 maja (wtorek) o godzinie 11:00 w Warszawie w budynku EMPiK Megastore przy ul. Nowy Świat 41 odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: "Czy w Polsce możliwy jest coming out osób publicznych".

W ramach kontynuacji rozpoczętej przez nas kampanii informacyjno-edukacyjna realizowanej pod hasłem: "Coming out – zaproszenie do dialogu" 10 maja w Warszawie w budynku EMPiK Megastore przy ul. Nowy Świat odbyła się konferencja prasowa pod hasłem: "Czy w Polsce możliwy jest coming out osób publicznych".

Przedstawicielki życia społecznego i intelektualnego: dr Alicja Długołęcka, dr Agnieszka Graff, dr Izabela Filipiak, Krzysztof Kliszczyński, Irmina Kotiuk, Yga Kostrzewa, Bartosz Zalewski, oraz autorki książki – "Coming out. Ujawnienie orientacji psychoseksualnej – zaproszenie do dialogu" – Agata Engel-Bernatowicz i Aleksandra Kamińska prowadziły dyskusję, zastanawiając się nad możliwościami ujawnienia się osób publicznych, które często same są homofobami.
Może ta książka będzie przydatna właśnie im.
Sojusznikami akcji są: organizacje: ILGCN, Lambda Warszawa, KPH, NEWW, PSF, PSEP.
Grupy nieformalne: Porozumienie Lesbijek.
Patroni medialni: portale: Kobiety Kobietom, Gejowo, Inna Strona, LesPiekielko, Homiki, Przegląd, Krytyka Polityczna, Wegetariański Świat, Perspektywy, Radio Play Net i inne media.

Warsaw Boys - niezastąpione Drag Kings uatrakcyjniały to ważne dla lesbijsko-gejowskiego środowiska wydarzenie.
Dziękujemy za współprace przy tym ważnym społecznie projekcie i serdecznie pozdrawiamy.
Słowa podziękowania od Autorki Agaty Engel-Bernatowicz: "Jestem ogromnie zadowolona z konferencji. Pozostaję pod wrażeniem sprawności przygotowania, zespołu, który z Tobą współpracował (składam na Twoje ręce moje podziękowania dla nich), wizji i oprawy artystycznej całego przedsięwzięcia, doboru znakomitych zaproszonych gości, swady, z jaką zostało to przeprowadzone od a do z (anka zet studio). Wątki, które zostały poruszone były bardzo interesującą i cenną oprawą, uwypuklającą zalety naszej książki. Na zakończenie element humorystyczny w znakomitym wykonaniu Pani Alicji Długołęckiej. Kwiaty wręczane przez Kingi, wyglądające jak rasowe asy wiwiadu (Kingi, nie kwiaty mam na myśli:).

Z przyjemnością wspominam różne tony w dyskusji - począwszy od językoznawczo-wizyjnego Izabeli Filipiak, przez feministyczno-socjologiczny Agnieszki Graff, wątek prawny (znakomity) przesympatycznej Irminy Kotiuk, świetne wejście Ygi Kostrzewy - od strony życia z punktu widzenia uważnej tego życia obserwatorki, dobre zagajenie i znakomitą klamrę łączącą w wykonaniu Krzysztofa Kliszczyńskiego, fajny intrapsychiczny akcent Bartosza Zalewskiego, który powrócił pod koniec do wątku, od którego ja zaczęłam - nawet gdybyśmy to sobie wcześniej przećwiczyli nie mogło wyjść lepiej. I książka - wyskakująca na czytelników z każdego kąta empiku :)".

Do następnych spotkań!

Anna Zawadzka

Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!