List otwarty Kingi Dunin

Przytaczamy list publicystki napisany pod wpływem pomysłów (miejmy nadzieję, że nie zrealizowanych) PO.


Czy chcecie odbierać dzieci matkom?!

Pytania do premiera Donalda Tuska i Platformy ObywatelskiejW poniedziałek w "Magazynie 24 godziny" TVN24 członek pańskiego ugrupowania, wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski, wygłosił następujący sąd: osobom homoseksualnym, które wychowują dzieci, tworząc stały związek z inną osobą homoseksualną, należy je odbierać i umieszczać w rodzinach zastępczych.

W Polsce, według istniejących szacunków (podaję za „Polityką"), funkcjonuje 15 tysięcy homoseksualnych rodzin wychowujących dzieci. Są to przede wszystkim lesbijki. Nie mówimy zatem o abstrakcji, ale o życiu tysięcy kobiet i ich dzieci.

Niestety, poseł Niesiołowski nie jest w tym poglądzie odosobniony, podobny wyrażał kiedyś poseł Bosak z LPR-u i inni przedstawiciele skrajnej prawicy. Znany jest też przypadek pozbawienia lesbijki prawa do opieki nad własną córką.

Odbieranie dzieci matkom jest oczywistym barbarzyństwem, a rodziny homoseksualne chyba nie powinny być traktowane inaczej niż wszystkie?

Ciekawa jestem, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej? Czy planowane jest wprowadzenie go w życie i w jaki sposób? A jeśli jest to jedynie eksces Stefana Niesiołowskiego, to jak długo ma Pan zamiar tolerować tego rodzaju homofobiczne zachowania? I czy nie uważa Pan, że tysiącom matek, którym w efekcie groził Stefan Niesiołowski, należą się przeprosiny?Kinga Dunin


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!