Agata Engel-Bernatowicz – psychoterapeutka

W naszej książce pisze o miłości, biseksualistkach, crossdresserkach..., acha i o masturbacji i... Wskazuje także na różne problemy w związku z brakiem komunikacji, omawia zdradę, nudę, poświęca wiele uwagi radzeniu sobie ze stratą Partnerki. Cementuje relacje, a może jest po prostu "murarką" dla związków partnerskich. :)


W 2001 r. ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja: wspieranie rozwoju osobowości, a następnie, ze specjalnym wyróżnieniem, trzyletni podyplomowy kurs terapii poznawczo-behawioralnej (Oxford Cogintive Therapy Center).

Prowadzi terapię indywidualną i grupową w zakresie wspierania rozwoju osobowości oraz wybranych kompetencji osobowościowych. Od 2000 r. pracuje terapeutycznie z osobami o orientacji homoseksualnej i biseksualnej (praca indywidualna, grupowa, terapia par i rodzin), w zakresie samoakceptacji, nabywania i pogłębiania umiejętności radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami życiowymi oraz przygotowań do rozmów z najbliższymi o najintymniejszych sprawach (tzw. coming out).

Również od 2000 r. datuje się jej współpraca ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, gdzie m.in. prowadziła grupy wsparcia i terapeutyczne dla lesbijek i gejów w zakresie samoakceptacji i radzenia sobie z życiowymi trudnościami. Organizuje warsztaty rozwojowe oraz umiejętności wychowawczych dla rodziców i nauczycieli. Od 2001 prowadziła zajęcia w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) w Warszawie z zakresu psychologii stosowanej. Obecnie na urlopie macierzyńskim, wychowuje córeczkę, Igę.

Współautorka książek: „Coming out. Ujawnienie orientacji psychoseksualnej-zaproszenie do dialogu” oraz „Wywiad Psychologiczny” pod redakcją Katarzyny Stęplewskiej-Żakowicz i Krzysztofa Kreutza, gdzie poświęciła osobny rozdział zagadnieniom grupowej pracy psychologicznej (grupom wsparcia) dla osób homoseksualnych. Autorka artykułów, felietonów, wykładów popularyzujących w polskim społeczeństwie wiedzę na temat psychoseksualności człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień homo-, bi- i transseksualności.


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!