Recenzja Doroty Ziółkowskiej-Maciaszek

Zamieszczamy recenzje albumu, jaki wkrótce będzie można kupić w księgarniach. Będzie on opisywał podróż po zakamarkach duszy i ciała kobiet nieheteroseksualnych w różnym wieku.


To jest książka o miłości. Skierowana przede wszystkim do lesbijek, ujmująca ich perspektywę.
Autorki z otwartością i taktem poruszają się w intymnej przestrzeni, jaką tworzy związek dwóch kobiet.
Książka jest wieloaspektowa. Omawia procesy rozwoju psychoseksualnego, charakterystykę seksualności kobiecej, dojrzewanie samoakceptacji. Autorki opisują etapy miłości i pożądania w związku lesbijskim, wychodzą naprzeciw problemom, które towarzyszą relacjom intymnym. Przełamują tabu – piszą wprost o seksie lesbijek, omawiają techniki sztuki kochania.
Największą wartością książki jest zwrócenie uwagi na społeczną „niewidzialność” lesbijek i wynikające zeń konsekwencje dla ich życia i tożsamości. Książka – bogato wsparta bezpośrednimi wypowiedziami kobiet zaproszonych do jej współtworzenia – stanowi swoisty „dowód” – lesbijki istnieją, mieszkają w sąsiedztwie, tworzą związki, borykają się z wyzwaniami rzeczywistości, czasem wychowują dzieci. I – jak większość z nas – pragną żyć bez udawania, że są kimś innym niż są.
Ważna – bo pierwsza w Polsce tak wielowymiarowa – pozycja dla kobiet nieheteroseksualnych oraz wszystkich, którzy chcą lepiej rozumieć różnorodność w tym obszarze. A także dla tych, którzy są gotowi oswajać nieznane.

Dorota Ziółkowska-Maciaszek, psycholożka, psychoterapeutka, pracuje z osobami o orientacji homoseksualnej
Centrum Pomocy Profesjonalnej, Warszawa


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!