Globalna Wioska i inni

Stowarzyszenie Lambda Warszawa organizuje akcję edukacyjną "Globalna Wioska - Święto Różnorodności", która odbędzie się w dniu 3. marca 2007 roku.


Impreza ta jest częścią kampanii prowadzonej przez Radę Europy pod hasłem "Każdy Inny - Wszyscy Równi", mającą na celu walkę z nietolerancją oraz promowanie postawy otwartości i dialogu wobec inności.

"Globalna Wioska - Święto Różnorodności" będzie wydarzeniem nietypowym, pierwszym tego rodzaju w Polsce. Postanowiliśmy stworzyć w samym centrum Warszawy specyficzną przestrzeń otwartą dla dużej publiczności, gdzie odbywać się będą najważniejsze z zaplanowanych przez nas akcji, do których Was zapraszamy. Na parkingu przy placu Konstytucji zamierzamy ustawić halę
namiotową, w której znajdować się będą stoiska organizacji chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Będą one mogły zaprezentować siebie, swoje działania i plany. Oprócz tego, na środku namiotu zostanie wydzielony plac, na którym będą miały miejsce różnorodne akcje: od pokazów filmowych i instalacji, po wykłady, odczyty i warsztaty.

Planujemy też zorganizowanie w namiocie bardzo nowatorskiego programu edukacyjnego pod hasłem "Żywa Biblioteka", który ma budować przestrzeń dialogu z wykluczonymi i dyskryminowanymi w naszym społeczeństwie.

Do wzięcia udziału w naszej imprezie chcemy zaprosić liczne organizacje LGBT z całej Polski i Europy oraz stowarzyszenia i grupy zajmujące się innymi rodzajami dyskryminacji, jak na przykład: Amnesty International, Helsińską Fundację Praw Człowieka, Stowarzyszenie Kobiet Konsola.

Nad tym projektem pracuje w tej chwili zaledwie kilka osób. To zdecydowanie za mało!

CHCIELIBYśMY ZAPROSIć I WAS DO WłąCZENIA SIę W PRACE PRZYGOTOWAWCZE! SZUKAMY OSOB, KTORE PRACOWALYBY ZAROWNO NAD DOPRACOWANIEM PROGRAMU TEGO DNIA, JAK I OSOB, KTORE POMOGLYBY NAM W TECHNICZNYCH PRZYGOTOWANIACH.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana wspołpracą - zapraszamy na spotkanie wolontariackie, ktore odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Lambda w dniu 16 stycznia (wtorek), o godzinie 19.oo

Pozdrawiamy,
Stowarzyszenie Lambda

Kontakt:
Monika Olszewska
tel. 509 865 879
e-mail: meuf@gazeta.pl

Krzysiek Kliszczyński
tel. 606 233 863
e-mail: krzyskl@poczta.onet.pl

http://www.homiki.pl


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!