Polsat zamyka usta prawdzie!

Wczorajszy program Tomasza Lisa zamienił się w arenę homofobicznych poglądów. Dopóki w niezależnych mediach będzie okazja do niemerytorycznych dyskusji, dopóty istnieć będzie nietolerancja oparta na niewiedzy.


Z wielkim entuzjazmem rozesłano zaproszenia do udziału w programie: "Możecie przyjść i wypowiedzieć się, co myślicie o zakazie organizowania parady" - wołano, by zachęcić ludzi do obecności. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w programie, by powiedzieć kilka słów o jakości prawa w wydaniu największego głosiciela jego rzekomego obrońcy.
A może w swoich poczynaniach chce pokazać, że prawo, o jakim on myśli jest "równe" dla równiejszych, a dla pozostach jest dyskryminujące.
Pomijając dysproporcje płciowe, bo do tego większość kobiet całkiem niesłusznie się już przyzwyczaiła, zaobserwowaliśmy w programie całkowitą dominację przeciwnikó organizacji parady, którzy w efekcie stali się głosicielami kłamstw (Pan Niesiołowski "To jest choroba" - moja próba zwrócenia uwagi, że homoseksualizm nigdy nie był chorobą, a od 1991 r. WHO - Światowa Organizacja Zdrowia - oficjalnie wycofała go z listy chorób), oszczerstw i niesympatycznych epitetów.
Pan Lis sprawiał wrażenie, jakby dyskusja wymknęła mu się z rąk, a już Gebbels stwierdził, że kłamstwo powtarzane prawdą się staje.
Samo danie przestrzeni medialnej dla Pana dr D. Oko, autora haniebnie homofobicznego tekstu w Gazecie Wyborczej jest dla mnie niezrozumiałe.
Dwie zgromadzone w studio panie nie miały szans na zabranie głosu zdominowanego przez napastliwych przeciwników homoseksualizmu (a przecież to nie było tematem tego spotkania!)
Kiedy po programie chciałam wyjaśnić niezrozumiałość podanych wyżej kwestii, Pan Lis powiedział m.in: "Powinna pani być usatysfakcjonowana, bo wyniki sondażu wyraźnie wskazują, że homoseksualiści są w Polsce dyskryminowani". A mnie to bynajmniej nie daje powodu do satysfakcji. Uważam, że jest to poważny argument dla wszystkich, że Parady Równości powinny się odbywać, a ich zakazywanie wzmacnia nieetyczną dyskryminację.
anka zet


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!