Dni Równości 2009

Stąd też decyzja Fundacji Równości, aby tegoroczny Festiwal i Parada odbywały się pod hasłem: "40 lat równości, 20 lat wolności!"


Zwlekaliśmy trochę z opublikowaniem tego programu, ale jak zwykle nie wszystko udało się dopiąć na czas. Zawiodły przede wszystkim inne organizacje, które mimo składanych już w zeszłym roku deklaracji i licznych spotkań nie przygotowały swoich imprez towarzyszących, „mikro-eventów”, lub o tym nas po prostu nie poinformowały.
Dni Równości miały zawsze i mają nadal charakter otwarty i każe wydarzenie związane ze środowiskiem LGBT może być ich częścią.
Stąd zapewne nieniejszy program będzie na bieżąco aktualizowany w miaję jak będą pojawiały się nowe, często spontaniczne imprezy.
Tym niemniej udało się nam zorganizować kilka ciekawych i godnych uczestnictwa imprez.

Tegoroczna jego edycja Dni Równości - choć bardzo okrojona w formie, będzie miała miejsce w dniach 06-13 czewca, w tygodniu poprzedzającym Paradę.

Rok 2009 to rok szczególny, obfitujący w okrągłe rocznice.
Mija właśnie 20 lat od obrad zakończenia obrad Okrągłego Stołu, pierwszych wolnych wyborów, zmiany systemu.
W czerwcu mija też 40 lat od pierwszych publicznych masowych protestów przeciw niegodnemu traktowaniu osób homoseksualnych na Christopher Street w Nowym Jorku. Stąd też decyzja Fundacji Równości, aby tegoroczny Festiwal i Parada odbywały się pod hasłem:
"40 lat równości, 20 lat wolności!"

Informację od organizatorów podajemy za Homiki.pl:
http://www.paradarownosci.pl/page.php?page=3


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!