Aleksandra Kamińska

– psycholożka, terapeutka. Jeśli chcesz podzielić się swoją historią, której przesłanie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich ewentualną publikację, pisz: aleksandra@comingout.pl


Aleksandra Kaminska

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, wydział - Psychologia Społeczna. Obecnie kontynuuje naukę w Centrum Terapii Poznawczno-Behawioralnej, Podyplomowe Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej prowadzone przez pracowników Cognitive Therapy Centre in Oxford.
Aktywnie i z wrodzoną sobie ciekawością uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach, m. in.:
w konferencji "Powiedz jak! Pomóc dzieciom dręczonym i molestowanym", "Depresja i samobójstwa", "Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi", "Doskonalenie umiejętności pomagania",
Znana jest z licznych inicjatyw społecznych. Od 2001 roku jest związana ze Stowarzyszeniem Lambda Warszawa, gdzie była założycielką i koordynatorką projektu "Osoby Zaufania".
Jej wszechstronna aktywność pozwoliła wypełniać zadania koordynatora i pracownika projektu "Pomoc przez komunikator internetowy Gadu-Gadu" - nowatorską formę pomocy psychologicznej, ułatwiającą bezpośredni, ale jednocześnie anonimowy kontakt z klientem.
Również w Lambdzie Warszawa prowadziła grupę wsparcia przygotowującą do coming out’u, dla kobiet zorientowanych homoseksualnie.

W książce wykorzystała szereg obserwacji z pracy wolontarystycznej w stowarzyszeniu, mogących pomóc osobom homoseksualnym znaleźć właściwą i bezbolesną drogę w trudnym procesie ujawniania swej orientacji przed sobą, bliskimi i osobami obcymi. Przybliżyła w książce wiele cennych wskazówek nie tylko dla osób homoseksualnych, ale i ich bliskich.
Jej teatralne zainteresowania zaowocowały m. in. stworzeniem i prowadzeniem Powszechnego Klubu Sympatyków Teatru Powszechnego w Warszawie.

W jej zainteresowaniach kluczowe miejsce zajmuje teatr, który chętnie wykorzystuje w pracy psychologicznej z osobami homoseksualnymi. W wolnych chwilach odwiedza ulubione Tatry, których wszystkie szlaki turystyczne ma "wydeptane" i sfotografowane. W zależności od pory roku: jeździ na nartach i snowboardzie lub uczestniczy w rajdach samochodowych.


Coming out
  Autorki   Fragmenty   Kalendarium   Partnerzy   Dla prasy   
© anka zet studio         e-mail: wydawnictwo@ankazet.com         hosting: Kobiety Kobietom

Kup książkę!